Mieszkańcom gwarantujemy opiekę wykwalifikowanych opiekunek i pielęgniarek, a także lekarza i rehabilitanta. Naszym zadaniem jest zapewnienie chorym ludziom poczucia bezpieczeństwa. Pracujemy także nad tym, by nasi pensjonariusze dobrze czuli się w swoim i naszym towarzystwie, dlatego staramy się im organizować aktywne sposoby spędzania wolnego czasu. Proponujemy szereg imprez integracyjnych, kulturalnych, zabieramy pensjonariuszy na wycieczki wyjazdy do kin i teatrów. Bardzo dbamy, by nasi pensjonariusze otoczeni byli przyjazną, domową atmosferą, życzliwością i by mimo swojej niepełnosprawności czuli powszechną akceptację, sympatię i prawdziwą, szczerą troskę. W swojej pracy spotykamy się z zadziwiającymi reakcjami ze strony naszych chorych podopiecznych. Pełne empatii zachowania są dowodem na to jak otwarci, bezpośredni i ciekawi świata to ludzie. Wystarczy wyzwolić w nich ekspresję, radość życia, potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem.
Na niepełnosprawność nie ma lekarstwa w tradycyjnym rozumieniu. Szukamy, więc pozamedycznych sposobów, by poprawić jakość życia naszych mieszkańców. Bardzo dobre efekty daje wspomaganie rozwoju ruchowego, poznawczego, społecznego. Jesteśmy przekonani, że pełne zaangażowanie personelu, jego życzliwość, opiekuńczość ma ogromny wpływ na to, w jakim stanie ducha są nasi podopieczni. To przekonanie rekompensuje nam z nawiązką trudy i kłopoty dnia codziennego.
Do dyspozycji mieszkańców jest świetlica, gdzie prowadzone są zajęcia manualne, wykonywanie prac plastycznych, czytanie czasopism, oglądanie telewizji, słuchanie radia, gra na komputerze. Osoby lubiące czytać książki korzystają z Biblioteki w Stromcu, gdzie wypożyczają sobie książki i czasopisma.